Turistika

Slovenský Betlehem V Rajeckej Lesnej 

Ručne vyrezávaný. Drevený. Originálny a jedinečný pohyblivý betlehem. Ide o najväčšiu drevorezbu (svojho druhu) na svete a to priamo v našej obcí Rajecká Lesná. Dielo je úžasné nielen svojím stvárnením, ale predovšetkým veľkosťou. Unikát je situovaný v pútnickom areáli okolo Baziliky Narodenia Panny Márie. Nachádza sa priamo v Dome Božieho Narodenia. Drevený mechanický betlehem vyrezal počas 15 rokov svojho života rezbársky majster Jozef Pekara z Rajeckých Teplíc. Betlehem predstavuje kultúru, históriu a tradičný život na Slovensku v priebehu stáročí.

Pešia turistika

4 km po pohodlnej asfaltovej ceste nad našou obcou sa nachádza gejzír, ktorý vytryskuje zhruba do výšky 6 metrov. Najzaujímavejší je v zime, kedy zamrznutá voda vytvára rôzne tvary od sôch, cez cencúľ až po ľadový stĺp. V lete očarí dúhou a počas horúcich letných dní môže byť zaujímavým zdrojom osvieženia.

Približne 500 m od betlehemu možno navštíviť kalváriu, ktorá zahŕňa 14 malých kaplniek. Na vrchu sa týči Kostol Nanebovstúpenia Pána. 

Pod kalváriou vyviera prameň s obsahom magnézia a vápnik, o ktorý je špecifický so svojimi liečivými účinkami. Postavená je tam aj Lurdská kaplnka 

Kúpeľné mestečko Rajecké Teplice 

Len pár kilometrov od nás, nájdete horami obklopené malebné kúpeľné mestečko Rajecké Teplice. Ak si radi vychutnávate účinky liečivej vody a romantickú prechádzku v okolí, ste na správnom mieste.